NtLJDO

5 tipů pro vybudování vlastního domu

„Nikdo se to hned napoprvé“ se stala nejoblíbenější catchphrase v naší současné generace. A to je v pořádku, pokud jste na vaření vaše první jídlo nebo výměně pneumatik. Ale představte si dělat strašlivé chyby, když stavíte svou první domov? Hej, nebojte se, to ještě nestalo, a tam jsou blázen důkaz metody jim předcházet. Stačí použít následující kroky k zajištění mít jasný a dobře naplánovaný nápad na budování své první dům.
Víte, že investiční zlato zhodnotí váš majetek.Právní požadavky: Obraťte se na místní radu, a říct jim o svých plánech na rozvoj, jsou bohaté znalosti.

Návrh svůj domov:

Projektování domů je žádná triviální úkol, pokud chcete, aby to udělal správně. Je to žonglování akt. Ale budete také muset vzít v úvahu následující položky, než začnete navrhování.

Využití krajiny

Okolní krajina a požadavky na vaše rodina bude třeba analyzovat společně, aby zajistily nový domov je umístěna dobře v krajině.

Bezpečnost

Bezpečnost by měla být nejvyšší pozornost pro každého, kdo hledá na vybudování nového domova či renovaci. Ale buďte ujištěni, tam jsou 100 ze dne stavebními předpisy, že profesionální obchody používají zajistit, že práce splňuje australské bezpečnostní normy. Pokud vaše plány byly schváleny certifikačním orgánem, jako je Rada nebo soukromé certifikátorem, bude zapotřebí certifikátor zkontrolovat sestavení v kritických fázích stavebního procesu s cílem zajistit stavební normy byly provedeny opraveny. Váš stavitel je zodpovědný za plánování těchto pravidelné kontroly Radě. Pokud jste majitelem stavitel to bude vaší povinností (rada může říct o těchto kritických kontrol). Tam se bude pohybovat kolem 5 nebo 6 inspekce během sestavení nového domova, a pokud se vaše stavitel nevyzývá radu organizovat inspekce zavolat své rady a zjistit, proč.

Go Eco-Friendly

Budování domova dnes je hodně odlišný od před 10 lety. Australská vláda nyní požaduje, aby majitelé nemovitostí předkládat plán ke schválení, které označují nový domov nebo renovaci má úsporu energie a vody opatření zahrnuty. Pokud nemáte indikují základní úsporu energie a vody opatření vaše plány bude pravděpodobně třeba zamítnout. Chystáte ekologický zajistí nejen váš dům je v souladu se současnými stavebních norem, ale bude také váš dům levnější běžet a tepelně pohodlný po celý rok.

Cenová dostupnost

To je místo, kde většina majitelů domů přijde odlepit. Oni už sledoval renovační ukazuje, vyhledávání přes lesklé časopisy a obvykle mají velmi nerealistickou představu o tom, co si mohou dovolit. Musíte výzkum toho, co si budete moci realisticky dovolit, a rozdělit tyto náklady o podlahové ploše vašeho nového domova a zahrnují terénní úpravy a příjezdové cesty atd Nezapomeňte zařazovat do svého rozpočtu dalších nákladů na vrcholu své / m² rychlostí, jako je například; obecní poplatky, stavební plány, konstrukční výkresy a všechny ostatní poradenské poplatky (odhad – $ 50000). Například pokud máte rozpočet ve výši $ 400000 minus 50.000 $ na dodatečné náklady, poté rozdělit $ 350 tisíc vaší podlahové plochy, např. 200m². To ponechává s $ 1.750 / m² utratit. To je váš rozpočet a vaše stavitel bude muset znát toto předem.

Najít designer

Nalezení opravdu dobrý stavební Designer / Architekt, že „jste cítit pohodlně pracovat s vyžaduje trochu výzkumu. Budova návrhář budete proměnit své nápady do reality – přes fyzické konstrukční výkresy. Rada bude potřebovat tyto výkresy návrhů k posouzení své stavební plány, a stavitel potřebuje výkresy poskytnout odhad na stavebních nákladů.

Najít builder

Nejlepší způsob, jak si vybrat stavitele, je tím, že utrácí čas zkoumáním.

Požádat přátele

Budete muset mluvit s lidmi, které znáte dobře, že se ukáží vám upřímné odpovědi. Zeptejte se jich, koho použitých k jejich sestavení v minulosti, a kdyby byli spokojeni s jejich prací. Zeptáte-li se dostatek lidí začnete vyslechnutí stejné názvy praskání up-to jsou stavitelé, které potřebujete volat.

Internetový vyhledávač

Proveďte vyhledávání na internetu a prohlížení soukromých sociálních médií stránky. Pokud jsou profesionální stavitel vše, co zjistíte, by měly být profesionální a uklidňující pro vás. Ale nepropadejte panice, pokud nemůžete najít nic. Některé starší stavitelé například se nezobrazí online.

Kontrola Licence

Ujistěte se, zjistit, že mají platnou licenci.

Zeptejte stavitel otázky

Mnoho stavitelé dnes nejsou licencovány tesaři – ale manažeři obchodů, takže se zeptat přidělit otázek o typu práce, kterou vykonali a způsob, jakým pracují. Pokud jste při pohledu na stále a majitel stavitel budete potřebovat služby tesař – ne nutně licencované stavitel.

Vědění je moc

Je velmi důležité si uvědomit, že v průběhu procesu budování nového domova nebo rekonstrukce, budete muset sledovat, co se děje s vaší prací (nebo najmout někoho, kdo to za vás – stavební design / architekt). Pochopení procesu výstavby je rozhodující – zejména pokud jste vlastníkem budovy.