NtLJDO

5 dlouhodobých stavebních materiálů

Přibližně před 10.000 roky, člověk začal dělat zásadní změny ve způsobu, jakým žil. Pomalu odklon od kočovného života, začal zůstat na jednom místě po delší dobu. Toto bylo pravděpodobně kvůli ukončení poslední ledové doby vytváření více bohaté zdroje.

Člověk nemusel cestovat tak daleko, najít jídlo, a tak zůstal, kde jídlo bylo hojné. V průběhu doby, usedlejší životní styl přinesl určité problémy s ním. Místo toho, aby musel najít jeskyně nebo vytvořit makesift přístřešky ze zvířecích kůží na ochranu před povětrnostními vlivy, člověk začal hledat více odolných materiálů, se kterými budovat dlouhotrvající bytů.

V průběhu času, člověk používá různých materiálů, a pomáhají malovat obraz naší trvalé úsilí, aby se dlouhotrvající struktury tak, aby v souladu s našimi měnícím se potřebám. Vývoj architektury splňuje tyto výzvy a zpracovává kulturní vnímání toho, co by tyto budovy měly vypadat a jak by měly být použity.

V příštích několika stránkách, budeme se podívat na pět materiálů, které člověk spoléhaly na ke stavbě domů, hal, chrámy a mnoho dalších typů staveb. Všech pět se používá dodnes, a vědět o nich něco nám pomůže udělat historický krok od hliněných chatrčí a stanů na mrakodrapy, které mohou přístřeší tisíce.

První na řadě, pojďme se podívat na stále se univerzální stavební materiál člověka a termitů podobně: dřevo.